PAS GREŞIT: Gaz Metan – Şoimii Pîncota 1-1 | Imagini şi declaraţii

302

Pas greşit pentru Gaz Metan pe teren propriu.

Formaţia lui Ion Balaur a reuşit doar un rezultat de egalitate, scor 1-1, în confruntarea cu Şoimii Pîncota, cu toate că a condus cu 1-0 şi a ratat mai multe ocazii clare în finalul jocului.

Gaziştii au deschis scorul în finalul primei reprize atunci când Azdren Llullaku a obţinut o lovitură de pedeapsă pe care tot el a transformat-o de la punctul cu var. În partea a doua, alb-negri au încercat să menţină rezultatul însă s-au văzut egalaţi în minutul 75 după o fază fixă. Andrei Mihai a înscris cu capul după o lovitură liberă de pe partea stângă în direcţia de atac a oaspeţilor. În ultimele minute Vitinho Medeiros a ratat din poziţie ideală iar apoi a trimis mingea în bară, pentru ca la ultima fază a jocului Abrudan să trimită peste din doar câţiva metri. S-a încheiat 1-1, primul pas greşit făcut de Gaz Metan în cursa pentru promovare.