Gaz Metan a pierdut amicalul cu CSU Sibiu | Imagini şi declaraţii

225

Gaz Metan a pierdut prima partidă de verificare înaintea startului de sezon.

Alb-negri au fost învinşi de CSU Atlassib Sibiu cu scorul de 112-104, într-o partidă în care au evoluat fără niciun pivot în teren. Partida disputată vineri seara în Sala Sporturilor a fost prima de verificare pentru Gaz Metan la zece zile de la reunirea lotului.

De cealaltă parte pentru sibieni a fost al patrulea joc amical din pauza competiţională. Vizitatorii au câştigat primul sfert al confruntării şi au avut un avans de treisprezece puncte la pauza mare, care a crescut apoi şi mai mult după sfertul al treilea. Ultimele zece minute au aparţinut gaziştilor care au mai recuperat din ecart în principal datorită aruncărilor de la distanţă, astfel că s-a încheiat în cele din urmă 112-104 pentru CSU Sibiu.