Acasă Nova TV

Pierduţi în Moldova | Gaz Metan a fost învinsă cu 1-0 la Iaşi

67

FOTBALGaz Metan a pierdut cu scorul de 1-0 partida disputată în deplasare cu SCMS Iaşi.

Moldovenii au controlat prima repriză a partidei disputate pe teren propriu, au ratat mai multe ocaziii şi au deschis scorul în minutul 35. Bole l-a servit excelent pe Golubovici, care a înscris cu o lovitură de cap. Gaziştii au evoluat mai bine în repriza secundă însă nu au reuşit să salveze un punct. Cea mai mare ocazie de egalare i-a aparţinut lui Aymen Tahar, însă şutul acestuia din minutul 70 a fost scos în corner cu un reflex senzaţional de portarul Grahovac. În urma acestui rezultat, Gaz Metan rămâne cu un singur punct în primele două etape din retur.