Acasă Nova TV

Victorie muncită: Gaz Metan a învins BC Timişoara, scor 84-80 | VEZI declaraţii

28

20140913-Baschet GMM vs TIMBAGaz Metan a învins BC Timişoara cu 84-80.

Formaţia lui Ovidiu Teleabă şi Mihai Popa a început foarte bine partida cu timişorenii şi a condus cu 25-15 după primul sfert. Până la pauza mare vizitatorii au recuperat şase puncte din ecart. Sfertul al treilea a fost unul foarte disputat cu un uşor plus pentru alb-negri care au condus cu 66-59 la intrarea în decisiv. Ultimele zece minute au fost unele cu emoţii pentru spectatorii din Sala Sporturilor. Timişoara a reuşit să egaleze la 72 cu două minute înainte de final, iar gaziştii au marcat apoi opt puncte consecutive şi situaţia părea tranşată. Oaspeţii nu au cedat însă şi au marcat la rândul lor şase puncte într-un interval de şaisprezece secunde. Navickas, Pustahvar şi Plumb au înscris apoi de la libere, iar Gaz Metan s-a impus în cele din urmă cu 84-80.â

Articolul precedentCampionii egalilor: Gaz Metan la a şasea remiză, 1-1 cu Universitatea Cluj
Articolul următorRefugiu la 2.150 metri în Munţii Făgăraş | Imagini spectaculoase

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!