Acasă Nova TV

Final trist, Gaz Metan a pierdut şi la Timişoara, 91-79!

30

1baschet 072Ultima partidă oficială din acest sezon a adus o nouă înfrângere pentru Gaz Metan. Alb-negri au fost învinşi în deplasare cu 91-79 de Baschet Club Timişoara. Formaţia lui Marcel Ţenter a încheiat sezonul regulat cu un record negativ, având nu mai puţin de 17 înfrângeri şi doar 9 victorii. Fără Slavisa Bogavac accidentat, gaziştii au câştigat la limită sfertul întâi al partidei pe malul Begăi, iar la pauza mare tabela indica 45-41 pentru gazde.  Sfertul al treilea a fost echilibrat, iar diferenţa s-a făcut în cele din urmă în actul decisiv, atunci când oboseala şi-a spus cuvântul în tabăra gaziştilor. Timişoara a câştigat cu 91-79, însă pentru ambele formaţii a rămas dezamăgirea ratării play-off-lui.

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!