Acasă Nova TV

APRILIE CAPRICIOS A nins la Păltiniş | Stratul de zăpadă măsoară 10 cm | FOTO

637

Paltinis Aprilie 2014Avertizările meteo date pentru zona de munte a județului Sibiu s-au adeverit astăzi. Ninsorile s-au întors în zona Păltiniș, precum și la Bâlea Lac.

Vești proaste pentru cei care iubesc căldura, dar bune pentru iubitorii sezonului alb. Noaptea trecută, ninsorile s-au reîntors și au acoperit zonele montane ale județului Sibiu. n zona Păltiniș zăpada are peste 10 centimetri grosime, dar pe drumul care leagă Sibiul de stațiune  se circulă în condiții de iarnă, însă fără probleme.Și la Bâlea Lac zăpada s-a reîntors. Dacă zilele trecute Transfăgărășanul era practicabil aproape până în buza lacului, acum a nins din nou.

Paltinis Aprilie 2014

Administraţia Naţională de Meteorologie a emis o avertizare COD GALBEN de ploi însemnate cantitativ, valabilă de vineri de la ora 03.00 până sâmbătă la ora 08.00 în mai multe judeţe din ţară. În zona de munte va ninge.

Paltinis Aprilie 2014  1

Foto Ora de Sibiu

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.