
Andreea Dragoman s-a calificat în finala de dublu a Campionatului mondial de juniori.
Marţi seara, aceasta alături de Adina Diaconu au făcut pasul spre ultimul pas al competiţiei desfăşurat în Africa de Sud la Cape Town. Perechea Andreea Dragoman / Adina Diaconu a învins cu scorul de 4-3 cuplul Liu / Wong din Hong Kong.
În finală cele două jucătoare din România vor lupta pentru aur cu perechea Hayata / Kato din Japonia.
ACTUALIZARE:
Andreea Dragoman și Adina Diaconu sunt Campioane Mondiale la dublu! Cele două au câștigat finala în fața japonezelor Miyu Kato si Hina Hayata cu scorul de 4-2.
Foto: Facebook|Federația Română de Tenis de Masă































































