
Atleții medieșenii au câștigat două medalii la Campionatele Naționale pentru juniori 1.
Competiția s-a desfășurat la sfârșitul săptămânii trecute la Pitești. Astfel, Alexandru Vandor, sportiv pregătit de antrenorul Vasile Ibășfălean a obținut medalia de argint în proba de 800 metri cu un nou record personal.
De asemenea, Peter Herman a câștigat medalia de bronz în proba de 5.000 metri.
































































