Acasă Sport

Două medalii pentru atleții medieșeni la Campionatele naționale | VEZI amănunte

314

Atleții medieșenii au câștigat două medalii la Campionatele Naționale pentru juniori 1.

Competiția s-a desfășurat la sfârșitul săptămânii trecute la Pitești. Astfel, Alexandru Vandor, sportiv pregătit de antrenorul Vasile Ibășfălean a obținut medalia de argint în proba de 800 metri cu un nou record personal. PETER HERMANDe asemenea, Peter Herman a câștigat medalia de bronz în proba de 5.000 metri.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.