
Campania umanitară „Hrăneşte un zâmbet” mobilizează din ce în ce mai mulţi medieşeni.
Până în momentul de faţă, reprezentanţii tinerilor, au dăruit elevilor mai nevoiaşi peste 140 de pachete. Alimentele şi produsele de igienă care constituie darurile Consiliului Local al Tinerilor au fost donate fie individual, de oameni cu spirit civic, oameni cu inimă mare, fie colectiv, de societăţi comerciale asemenea Societăţii Automecanica, Eco-Sal, Piata Prim-Com, sau instituţii de învăţământ cum este Şcoala Gimnazială Numărul 7.
De această dată, Biserica vine în ajutorul Consiliului Local al Tinerilor prin părintele Flaviu Fleşer şi al tinerilor cu care acesta organizează diferite activităţi educative. Preotul Flaviu Fleşer a susţinut şi ediţia trecută a campaniei „Hrăneşte un zâmbet”, iar acum s-a implicat din nou pentru a-i stimula şi pe cei care nu au donat să dăruiască pentru tinerii nevoiaşi, folosindu-se de puterea exemplului.































































