
150 copii din mai multe judeţe ale ţării au participat la Open-ul Romgaz la şah.
Competiţia s-a desfăşurat în cadrul Turneului Regilor, eveniment organizat de societatea Romgaz, ajuns la cea de-a opta ediţie consecutivă. Partidele s-au disputat pe parcursul zilei de miercuri la sala de sport a Şcolii Generale Numărul 5 din cartierul Gura-Câmpului. Colega noastră Ada Gheorghe a fost prezentă la acest eveniment şi a realizat un material.
































































