
Municipiul Mediaş a găzduit la sfârşitul săptămânii trecute faza judeţeană a Campionatului Naţional de şah ,,Elisabeta Polihroniade’’ pe echipe mixte.
Echipa Şcolii Naţionale de Gaz a obţinut locul al doilea şi a ratat calificarea la faza naţională. Colega noastră Ada Gheorghe a stat de vorbă cu Antonio Deliman, unul dintre componenţii echipei liceului medieşean.






























































