
Accident cu 4 răniți provocat de un șofer de 33 ani care a virat fără să se asigure | Foto
Polițiștii rutieri au intervenit la un accident rutier produs pe DN7, în localitatea Tălmaciu. Au fost implicate două autoturisme, iar patru persoane au fost rănite.
„Din primele verificări efectuate la fața locului a rezultat că în timp ce conducea un autoturism pe DN7 pe direcția Vâlcea-Sibiu, un bărbat de 33 de ani, din Tălmaciu, la intersecția cu strada Lucian Blaga ar fi virat stânga fără să se asigure și ar fi intrat în coliziune cu un autoturism condus din sens opus de către un bărbat de 43 de ani, din Slatina.
În urma accidentului rutier, șoferul de 33 de ani, pasagera sa de 35 de ani și pasagerii din autoturismul condus de către barbatul de 43 de ani, respectiv o femeie de 46 de ani și un minor de 17 ani, ambii din Slatina au suferit vătămări corporale și au fost transportați la spital. Polițiștii efectuează cercetări pentru stabilirea tuturor circumstanțelor producerii accidentului rutier și luarea măsurilor legale” spune Alecsandra Rugaci, Purtătorul de cuvânt al IPJ Sibiu.
Serviciul de Ambulanță Județean Sibiu a deplasat trei autosanitare în localitatea Tălmaciu, la un accident rutier produs între două autoturisme.
„Echipajele SAJ au asistat medical un număr de patru persoane după cum urmează: femeie, 46 de ani politraumatizată, femeie, 35 de ani cu traumatism cranian acut, bărbat, 33 de ani cu traumatism cranian acut și de membru inferior, respectiv bărbat, 17 ani cu traumatism cranio facial și traumatism membru inferior drept.
După acordarea asistenței medicale de urgență, victimele au fost transportate la UPU Sibiu, respectiv CPU Luther” a precizat Vasile Scridon, Purtătorul de cuvânt al SAJ Sibiu.
Foto: SAJ Sibiu
































































