
Femeie de 68 ani lovită de un camion în zona unei treceri de pietoni.
Miercuri după-amiază, polițiștii Biroului Rutier Sibiu au intervenit la un accident produs pe strada Nicolae Iorga din municipiul Sibiu.
„Din primele cercetări efectuate a rezultat că, în timp ce conducea un camion, un bărbat în vârstă de 57 de ani, din Mârșa, a acroșat o sibiancă în vârstă de 68 de ani, care traversa partea carosabilă în zona trecerii pentru pietoni amplasată imediat după sensul giratoriu cu Bulevardul Mihai Viteazu, spre Calea Cisnădiei. Femeia a fost transportată la spital conștientă” spune Elena Welter, Purtătorul de cuvânt al IPJ Sibiu.
Un echipaj SMURD cu medic a intervenit de urgență pe strada Nicolae Iorga la un accident rutier.
„Echipajul a acordat asistență medicală unei femei în vârstă de 68 de ani care a fost acroșată de un autocamion. Femeia este transportată la UPU Sibiu, conștientă, policontuzionată” a declarat Andreea Ștefan, Purtătorul de cuvânt al ISU Sibiu.
Foto: arhivă































































