
Cartierul Gloria se schimbă la față în bine.
În cartierul Gloria se desfășoară în prezent lucrări de reabilitare și modernizare ale rețelor de apă și canalizare, finanțate cu bani europeni. Anul viitor, se vor amenaja locuri de parcare, inclusiv în locația fostei centrale termice de pe strada Metanului, se vor reabilita trotuarele și se vor turna covoare asfaltice.
Totodată, intenția municipalității este aceea de a amenaja un loc de joacă pentru copii în incinta Colegiului Școala Națională de Gaz.

































































