Acasă Sibiu

O femeie a murit în urma unui incendiu produs la o casă de locuit | Foto&Video

1101

O femeie a murit în urma unui incendiu produs la o casă de locuit.

În noaptea de duminică spre luni în jurul orei 2:00, pompierii militari ai Detașamentului Sibiu au intervenit în municipiul Sibiu, pe strada Alexandru Vlahuță, pentru localizarea și lichidarea unui incendiu, la o casă de locuit.

La fața locului au fost mobilizate două autospeciale de stingere cu apă și spumă, o autospecială de intervenție și salvare la înălțime, o autospecială de descarcerare, o autospecială de primă intervenție și comandă și două echipaje SMURD dintre care unul cu medic.

,,La sosirea forțelor incendiul se manifesta generalizat la acoperișul casei pe o suprafață de aproximativ 200 metri pătrați. În urma incendiului a ars în totalitate acoperișul casei de tip duplex P+E+M, dar și mansarda. De asemenea, a fost afectat de fum și etajul locuinței.

Din nefericire, o persoană vârstnică de sex feminin a fost găsită de pompieri decedată în locuință. Incendiul a fost cauzat de un scurtcircuit produs la improvizațiile electrice din locuință” a declarat Andreea Ștefan, Purtătorul de cuvânt al ISU Sibiu.

Foto&Video: ISU Sibiu

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.