
Sâmbătă după-amiază s-a produs un accident de circulație la intersecția străzilor Mihai Viteazu și Petru Rareș.
La efectuarea virajului la stânga, șoferul unui autoturism nu a acordat prioritate și a intrat în coliziune cu un alt autoturism condus regulamentar din sens opus. În urma accidentului, pasagera din autoturismul condus regulamentar în vârstă de 22 ani, a fost rănită.
,,Șoferul care nu a acordat prioritate are 29 de ani, este localnic. Celălalt șofer are 28 de ani și este din Dârlos. Nu s-au înregistrat probleme mari de trafic” a precizat Elena Welter, Purtătorul de cuvânt al IPJ Sibiu.
Foto: Denisa Denyy Avram

































































