Rezultat foarte bun pentru Denisa Cînpean la „Crosul 15 Noiembrie” de la Brașov.
1300 de atleți din toată țara au participat sâmbăta trecută, la tradiționalul Cros al Brașovului, intitulat generic „Crosul 15 noiembrie”. La această competiție de tradiție de la poalele Tâmpei a luat startul și Denisa Cînpean, elevă în clasa a IX-a Instructor Sportiv la Liceul Teoretic „Axente Sever”.
Sportiva pregătită de antrenorul Vasile Herman a luat startul în crosul de 5000 de metri la categoria 13-15 ani și a încheiat cursa pe primul loc, cu timpul de 19 minute și 19 secunde.
„Crosul 15 Noiembrie”, ajuns la a 35-a ediție, a fost organizat de Primăria Municipiului Brașov, în parteneriat cu Asociația 15 Noiembrie 1987 Brașov și Clubul Sportiv Împreună Pentru Mișcare. Prin această competiție sunt comemorați eroii care au luptat pentru libertate și care în urmă 37 de ani au avut curajul să se ridice împotriva regimului comunist.