Acasă Nova TV

322

Rezultate bune pentru sportivii de la Dragon Fight Academy Mediaș la Cupa Colosseum.

Clubul medieșean a participat cu șapte sportivi la Cupa Colosseum. Competiția de kickboxing s-a desfășurat sâmbătă la Predeal. Cu o singură excepție, Beatrisz Szelyeș, pentru toți ceilalți sportivi pregătiți de antrenorul Mircea Mihai, a fost prima competiție la care au participat. Rezultatele au fost unele bune și foarte bune, 3 locuri 1, 3 locuri 2 și 2 locuri 3.

Astfel, Beatrisz Szelyeș a ocupat locul 1 la kempo k-1 și tot locul 1 la semi-kempo la categoria sa de vârstă, Vlad Mamotă s-a clasat pe locul 3, Dragoș Lațcu tot pe locul 3, Vlad Pinciu și Neluțu Pinciu au obținut fiecare câte un loc 2, Nicolas Socaci s-a clasat și el pe locul 2, iar Alexandru Chisăliță a obținut un loc 1.

Articolul precedentMinor de 11 ani dispărut | A plecat de acasă și nu a mai revenit
Articolul următorUn microbuz cu 6 pasageri s-a răsturnat | Șoferul era băut | VIDEO

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!