Acasă Sport

Euro 2020 până pe 11 iulie | Programul meciurilor și rezultatele sunt aici

345
Euro 2020 Program Rezultate

Vineri, 11 iunie, începe Campionatul European de Fotbal, EURO 2020. Partidele vor fi difuzate în România de PRO TV și PRO X (atunci când meciurile se dispută la aceeași oră).

EURO 2020 – Programul partidelor – Faza Grupelor

VINERI 11 Iunie, ora 22: Turcia – Italia 0:3 (Lorenzo Insigne 79′, Ciro Immobile 66′, Merih Demiral 53′ (AutoGol).

Zilele de sâmbătă și duminică aduc alte 6 partide, din care una pe Arena Națională din București.

Sâmbătă, 12 iunie:

  • Ţara Galilor – Elveţia 1:1
  • Danemarca – Finlanda 0:1
  • Belgia – Rusia 3:0 (Lukaku 10′, 88′ și Meunier 34′)

Duminică, 13 iunie:

  • Anglia – Croaţia 1:0 (Sterling 57′)
  • Austria – Macedonia de Nord 3:1 (Lainer 18′, Gregoritsch 78′, Arnautović 89′ – Pandev 28′)
  • Țările de Jos (Olanda) – Ucraina 3:2 (Wijnaldum 52′, Weghorst 59′, Dumfries 85′ – Yarmolenko 75′, Yaremchuk 79′)
VEZI IMNUL OFICIAL EURO 2020!

Luni, 14 iunie:

  • Scoţia – Cehia 0:2
  • Polonia – Slovacia 1:2
  • Spania – Suedia 0:0

Marţi, 15 iunie:

  • Ungaria – Portugalia 0:3 (Guerreiro 84′, Ronaldo 87′ (p), 90’+2)
  • Franţa – Germania 1:0 (Hummels 20′- autogol)

Miercuri, 16 iunie:

  • Finlanda – Rusia 0:1
  • Turcia – Ţara Galilor 0:2 (Ramsey 42′, C. Roberts 90’+5)
  • Italia – Elveţia 3:0 (Locatelli 26′, 52′ și Immobile 89′)

Joi, 17 iunie:

  • Ucraina – Macedonia de Nord 2:1
  • Danemarca – Belgia 1:2 (Poulsen 2′ – T. Hazard 55′, De Bruyne 70′)
  • Țările de Jos (Olanda) – Austria 2:0 (Depay 11′ (p), Dumfries 67′ )

Vineri, 18 iunie:

  • Suedia – Slovacia 1 : 0 (Forsberg 77′ (p))
  • Croaţia – Cehia 1 : 1 (Perišić 47′ – Schick 37′ din penalty)
  • Anglia – Scoţia 0 : 0

Sâmbătă, 19 iunie:

  • Ungaria – Franţa 1 : 1 (Fiola 45’+2 – Griezmann 66′)
  • Portugalia – Germania 2 : 4 (Ronaldo 15′, Diogo Jota 67 – Rúben Dias 35′ autogol, Guerreiro 39′ autogol, Havertz 51′, Gosens 60′)
  • Spania – Polonia 1 : 1 (Morata 25′ – Lewandowski 54′)

Duminică, 20 iunie:

  • Elveţia – Turcia (ora 19.00 – PRO TV sau PRO X)
  • Italia – Ţara Galilor (ora 19.00 – PRO TV sau PRO X)

Luni, 21 iunie:

  • Ucraina – Austria (ora 19.00 – PRO TV sau PRO X – pe Arena Naţională)
  • Macedonia de Nord – Țările de Jos (ora 19.00 – PRO TV sau PRO X)
  • Rusia – Danemarca (ora 22.00 – PRO TV sau PRO X)
  • Finlanda – Belgia (ora 22.00 – PRO TV sau PRO X)

Marţi, 22 iunie:

  • Croaţia – Scoţia (ora 22.00 – PRO TV sau PRO X)
  • Cehia – Anglia (ora 22.00 – PRO TV sau PRO X)

Miercuri, 23 iunie:

  • Suedia – Polonia (ora 19.00 – PRO TV sau PRO X)
  • Slovacia – Spania (ora 19.00 – PRO TV sau PRO X)
  • Portugalia – Franţa (ora 22.00 – PRO TV sau PRO X)
  • Germania – Ungaria (ora 22.00 – PRO TV sau PRO X)

Euro 2020 – Optimi De Finală

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here