Eșec la limită pentru Gaz Metan U19 în prima manșă a semifinalei Ligii Elitelor | VIDEO

286

Eșec la limită pentru Gaz Metan U19 în prima manșă a semifinalei Ligii Elitelor.

Echipa sub 19 ani a Gazului Metan, a pierdut la limită prima manșă a semifinalelor Ligii Elitelor, scor 2-1. Formația pregătită de antrenorul Dumitru Solomon a început bine meciul iar în minutul 10 a deschis scorul printr-o reușită de la mare distanță a lui Rareș Dogaru. Acesta a marcat cu un șut de la aproximativ 35 metri, profitând de ieșirea portarului oaspeților.

Viitorul a reușit apoi să întoarcă scorul până la pauză. Luca Andronache a egalat în minutul 14, iar Alexi Pitu și-a adus formația în avantaj cu reușita din minutul 33. În actul secund, niciuna dintre cele două formații nu au mai găsit drumul spre gol, iar partida s-a încheiat cu Victoria Viitorului, care pornește astfel cu prima șansă la calificare în finala Ligii Elitelor. Manșa retur a semifinalei se va disputa sâmbătă la Ovidiu.