CSM Mediaș a învins CSM Miercurea Ciuc și în campionat

90
CSM Mediaș a învins

CSM Mediaș a învins CSM Miercurea Ciuc și în campionat.

CSM Mediaș a învins fără probleme CSM Miercurea Ciuc, scor 100-80 și a bifat al treilea succes în primele patru etape de campionat. Partida din Sala Sporturilor a fost una la discreția gazdelor, care au condus ostilitățile în teren în marea majoritate a timpului.

CSM Mediaș a condus la limită, scor 22-20 după primele zece minute de joc din partida cu CSM Miercurea Ciuc, pentru ca apoi să se distanțeze pe parcursul actului secund. Formația gazdă a avut un ecart de 14 puncte la pauza mare, care a crescut apoi la 23 puncte la intarea în decisiv.

În ultimele zece minute a fost rulat tot lotul de jucători, dar chiar și așa medieșenii au câștigat cu 100-80. Titus Nicoară a fost cel mai bun jucător al CSM-ului, reușind 19 puncte, 6 recuperări și 3 pase decisive.