Acasă Sibiu

VIDEO Hermannstadt va juca baraj pentru rămânerea în Liga 1

245

AFC Hermannstadt va juca baraj pentru a rămâne în Liga 1. Sibienii au reușit să învingă astăzi Dunărea Călărași cu 2-1.

Meci de infarct astăzi la Sibiu, acolo unde trupa lui Vasile Miriuță a reușit o victorie dramatică în confruntarea cu Dunărea Călărași, în ceea se s-a numit finala pentru încă o șansă de Liga 1. AFC Hermannstadt a fost condusă cu 0-1 din minutul 77 atunci când Steliano Filip a înscris pentru oaspeți. VEZI GOLUL AICI

Hermannstadt a revenit pe abela de marcaj în minutul 85 atunci când Tsoumou a marcat cu capul după un corner de pe partea dreaptă. VEZI GOLUL AICI

Golul victoriei pentru sibieni a venit în minutul 95 grație lui Lendric care a împins mingea în poarta lui Straton, după o lovitură liberă tot de pe partea dreaptă. VEZI GOLUL AICI

De remarcat că Blănaru va fi suspendat după ce a încasat cartonaș roșu pe finalul partidei.

În urma victoriei FC Hermannstadt va juca meci de baraj cu Universitatea Cluj iar Dunărea Călărași este a doua retrogradată, după Concordia Chiajna.