CSM Mediaș a fost învinsă în deplasare de Steaua București

77
CSM Mediaș a fost învinsă

CSM Mediaș a fost învinsă în deplasare de Steaua București.

Formația din capitală s-a impus cu 84-60. Diferența s-a făcut în sfertul al treilea, câștigat de formația gazdă la 19 puncte.

Steaua a început mai bine partida disputată sâmbătă seara și a condus cu 25-16 după zece minute de joc. Medieșenii au evoluat bine în sfertul al doilea și au recuperat trei puncte din ecart până la pauza mare. La ieșirea de la cabine, gazdele au turat motoarele și s-au desprins decisiv, iar ecartul înregistrat pe tabela de marcaj a depășit 20 de puncte. CSM a câștigat la un singur punct diferență sfertul al patrulea, însă victoria a aparținut Stelei.

Titus Nicoară și Stefan Sajin au fost cei mai buni marcatori ai CSM-ului în partida cu Steaua. Titus Nicoară a reușit 13 puncte, 5 recuperări și 2 pase decisive, în timp ce Stefan Sajin a avut tot 13 puncte, 10 recuperări și o pasă decisivă. La rândul său Andrija Simovic a încheiat partida cu 12 puncte, 4 recuperări și o pasă decisivă, iar Kareem Storey a avut 11 puncte, 2 recuperări și 7 pase decisive.