CSM Mediaș a învins din nou Athletic Constanța | VIDEO

119
CSM Mediaș a învins din nou

CSM Mediaș a învins din nou Athletic Constanța.

După victoria obținută în deplasare, formația pregătită de Mihai Popa și Dan Popa s-a impus și pe teren propriu. CSM a câștigat cu 90-82 partida disputată vineri seara în Sala Sporturilor.

Medieșenii au condus cu 20-15 după primele 10 minute de joc, însă constănțenii s-au impus la aceeași diferență în sfertul al doilea, astfel că la pauza mare scorul a fost egal, 37-37. Sfertul al treilea a aparținut tot formației gazdă care a avut nouă puncte avantaj pe tabela de marcaj la intrarea în decisiv. În ultimele zece minute ambele formații au marcat un număr mare de puncte, însă victoria a aparținut CSM-ului, care a câștigat cu 90-82.

Americanul Kareem Storey a fost cel mai bun marcator al CSM-ului cu 21 puncte, 2 recuperări și 3 pase decisive, Milan Vulic a avut 19 puncte, 3 recuperări și 3 pase decisive, iar Andrija Simovic a avut 17 puncte, 9 recuperări și o pasă decisivă.