Eșec după 97 zile | Gaz Metan a fost eliminată din Cupa României

382

Gaz Metan a fost eliminată din Cupa României de Dinamo.

Formația lui Cristian Pustai a fost învinsă cu scorul de 3-1 și a pierdut primul meci după o perioadă de 97 zile. Toate reușitele partidei s-au consemnat în repriza a doua.

După o primă repriză încheiată cu scor alb, Dinamo a reușit să deschidă scorul în minutul 60. Busuladzic l-a găsit excelent pe Romera scăpat singur cu Pleșca, iar acesta a făcut 1-o. Gaziștii au egalat după doar șase minute, atunci când Mircea Axente a înscris cu o lovitură de cap din mijlocul careului.

În minutul 77, Iulian Cristea a pierdut o minge în careu, Daniel Popa a centrat, iar Ionuț Buzean a înscris în propria poartă în încercarea de a respinge în corner. Scorul final a fost stabilit de Dan Nistor în al treilea minut de prelungiri după un contraatac al oaspeților.