Acasă Nova TV

Debut cu victorie: Gaz Metan a învins Slask Wroclaw cu 1-0 prin golul lui Trtovac!

22

GAZ SLASKGaz Metan a început seria meciurilor de verificare din Antalya, primul adversar fiind polonezii de la Slask Wroclaw. Tehnicianul Cristi Dulca a început în formula Răzvan Pleşca, Jasmin Trtovac, Sergiu Muth, Ionuţ Buzean, Cosmin Frăsinescu, Cristian Todea, Aymen Tahar,  Răzvan Avram, Florin Dan, Ciprian Petre şi Jordan Robertson. Gaz Metan a deschis scorul în minutul 8 prin Jasmin Trtovac care a marcat cu o lovitură de cap după o centrare a lui Ciprian Petre. În repriza a doua echipa a fost schimbată în totalitate. Au evoluat pentru Gaz Metan Greab, Zaharia, Ilie, Şuşu, Bozeşan, Covaciu, Romeo Roberto, Kabi şi Munteanu.