Echipa de baschet a CSM Mediaș a pierdut primul joc oficial din 2018

201

Echipa de baschet a CSM Mediaș a pierdut primul joc oficial din 2018.

Luni seara, medieșenii au fost învinși fără drept de apel în Sala Sporturilor, de CSU Știința București, cu scorul de 92-50. Baschetbaliștii de la CSM Mediaș și-au adjudecat primul sfert al confruntării de pe teren propriu cu scorul de 18-14. Până la pauzare mare, oaspeții au revenit pe tabelă și au intrat la cabine cu două puncte avantaj.

În repriza a doua formația vizitatoare a făcut legea în teren, iar ecartul a crescut constant. În ultimele zece minute de joc, CSM Mediaș a marcat doar 6 puncte și a primit nu mai puțin de 30. S-a încheiat în cele din urmă 92-50 pentru CSU Știința București, iar CSM Mediaș a încasat o înfrângere usturătoare.

În etapa următoare, CSM Mediaș va întâlni duminică în deplasare CS Municipal Ploiești.