Gaz Metan a încheiat anul cu o remiză la Chiajna | Gol superb Chamed

263
remiză intre chiajna si medias

Gaz Metan a încheiat anul cu o remiză la Chiajna.

Formaţia lui Cristian Pustai a încheiat la egalitate, scor 1-1, partida de pe terenul Concordiei. Marian Cristescu a deschis scorul în debutul reprizei, iar Nasser Chamed a egalat cu un gol din lovitură liberă. Jocul s-a încheiat cu o remiză, a cincea consecutivă în campionat pentru alb-negri.

Gaz Metan a avut prima ocazie a partidei de la Chiajna în minutul 9, atunci când Andrei Târcoveanu a reluat spectaculos din foarfecă, peste poarta ilfovenilor. Peste doar două minute, Răzvan Pleșca a respins în corner șutul lui Claudiu Bumba. În minutul 13, portarul Gazului a fost din nou la post și a respins lovitura de cap a lui Marian Cristescu, iar apoi în minutul 25 a scos și șutul din lovitură liberă al lui Claudiu Bumba. La poarta cealaltă, Bojan Golubovic a reluat cu călcâiul în braţele lui Cristian Bălgrădean după incursiunea foarte bună a lui Nasser Chamed. În prelungirile primei reprize Sergiu Popovici a reușit o cursă foarte bună, a reluat la colţul scurt din 6 metri, însă Bălgrădean a fost pe fază şi a respins în corner.

Concordia a deschis scorul la patru minute de la reluarea jocului. Marian Cristescu a marcat cu o lovitură de cap, după o pasă tot cu capul a lui Marius Pena.
Gaz Metan a egalat în minutul 61. Nasser Chamed a marcat printr-o execuție superbă dintr-o lovitură liberă de la 22 de metri, care l-a lăsat fără replică pe Cristian Bălgrădean.

În minutul 73, Răzvan Pleșca s-a opus în fața lui Marian Cristescu, iar apoi a fost la post și în fața lui Paul Batin.