Gaz Metan are meci greu cu Dinamo.

Gaz Metan va începe în formula Alexandru Greab, Filip Zderic, Marius Constantin, Iulian Cristea, Emmerik de Vriese, Ionuţ Neagu, Cristian Danci, Ovidiu Bic, Sergiu Popovici, Darius Olaru şi Bojan Golubovic.

Dinamo va începe în formula Jaime Penedo, Jose Antonio Romera, Giorgios Katsikas, Ionuţ Nedelcearu, Maximiliano Oliva, May Mahlangu, Paul Anton, Diogo Salomao, Laurenţiu Corbu, Rivaldo Ferreira Mosca, Loteteka Bokila.

GAZ METAN – DINAMO 0-1
În minutul 22 Salomao are o acțiune bună în bandă, Greab respinge șutul său, iar Bokila este pe fază și împinge mingea în poartă din apropiere. Primul gol al lui Bokila la Dinamo!

GAZ METAN – DINAMO 0 – 2
Min 27, Golubovic comite henț în careu la un corner al oaspeților, iar Dinamo are penalty. Anton înscrie fără emoții din penalty și Dinamo conduce cu 2-0 la Mediaș

GAZ METAN – DINAMO 0 – 3
În minutul 75, Hanca bate un corner, iar Bic, aflat în marcaj la Bokila își introduce balonul în proprie poartă.