Gaz Metan merge mai departe în Cupa României | Victorie cu 2 oameni în minus

448

Gaz Metan merge mai departe în Cupa României.

Formația lui Cristian Pustai a învins Metaloglobus București în deplasare cu scorul de 2-1. Alb-negri au evoluat cu doi oameni mai puțin. Marius Constantin a fost eliminat în prima repriză iar Cristian Danci în finalul jocului. Chiar și așa gruparea de pe Târnava Mare merge mai departe în optimile competiției.

Metaloglobus a deschis scorul repede, încă din minutul 3, prin reușita lui Bilciulescu. Egalarea a venit peste unsprezece minute, după autogolul lui Checkoumar. În minutul 35 alb-negri au rămas în zece oameni după ce Marius Constantin a fost eliminat. Chiar dacă au evoluat cu un om mai puțin gaziștii au marcat pentru 2-1 prin Milan Mitic în minutul 70. Cu cinci minute înainte de final, Cristian Danci a văzut și el cartonașul roșu.