Baschet Liga 1 | Eşec la Timişoara pentru CS Municipal Mediaş

288

Echipa de baschet a CS Municipal Mediaş a pierdut prima partidă disputată în deplasare.

Formaţia pregătită de Mihai Popa şi Dan Popa a fost învinsă de Baschet Club Timişoara 2 cu scorul de 83-60. Medieşenii nu au reuşit să ţină pasul cu adversarul decât în primul sfert. CS Municipal Mediaş are o victorie şi o înfrângere după primele două etape.

Timişorenii au condus cu 14-13 după primele zece minute de joc. Până la pauza mare, ecartul gazdelor a crescut la nouă puncte, scor 39-30. În repriza a doua, diferenţa a continuat să crească în favoarea lui BC Timişoara, care şi-a adjudecat sfertul al treilea cu 28-14, astfel că nu s-a mai pus problema învingătorului. Ultimul sfert s-a încheiat la egalitate, 16-16.