Criza se adâncește | Gaz Metan a pierdut și cu Chiajna

399

Gaz Metan a fost învinsă cu scorul de 2-1 de Concordia Chiajna.

Formația lui Cristian Pustai a ajuns la patru înfrângeri consecutive în campionat. În urma acestui rezultat, alb-negri au căzut pe poziția a treisprezecea, penultima a clasamentului Ligii întâi. Gaz Metan a avut prima ocazie a partidei disputate în compania Concordiei Chiajna. În minutul 7, Darius Olaru i-a pasat bine lui Sergiu Popovici, acesta a intrat în careu, după care a șutat spre colțul lung. Mingea s-a dus însă pe lângă poartă. Ilfovenii au marcat în minutul 15 al partidei de la Mediaș printr-o lovitură de cap a lui Bud. Golul a fost însă anulat pentru off-side. Același Bud a mai avut o ocazie în minutul 28, atunci când lovitura sa de cap a trecut pe lângă bară.

Ilfovenii au deschis scorul imediat după pauză. Ronaldo Deaconu a transformat o lovitură liberă de la circa 20 de metri. Mingea a lovit bara și a intrat apoi în poartă. În minutul 60, Concordia a mai avut o bară, la o minge deviată de Marc după un corner. Peste doar un minut, oaspeții și-au dublat avantajul. Paul Batin a șutat imparabil de la 16 metri, după o pasă a lui Marian Cristescu. În minutul 84, Chiajna a rămas în zece oameni, după ce Patache a văzut al doilea cartonaș galben și implicit pe cel roșu. În ultimul miunut regulamentar, Paul Batin a fost și el eliminat iar ilfovenii au rămas în nouă jucători. În al treilea minut de prelungiri Bojan Golubovici a marcat cu o lovitură de cap pentru 2-1. Acesta a fost scorul final al întâlnirii.