Încă un eşec | Gaz Metan a pierdut cu Dinamo, scor 3-1

149

Formaţia lui Cristian Pustai a pierdut cu scorul de 3-1 deplasarea cu Dinamo.

Gaz Metan a rămas fără victorie în acest sezon şi după etapa a patra. Cu trei eşecuri şi un egal, alb-negri sunt ultimii în clasamentul Ligii întâi.

În minutul 29, Costache a căzut în careu după un duel cu Ionuţ Voicu. Iniţial centralul a vrut să îi dea acestuia cartonaş galben pentru simulare. Ulterior a revenit şi a acordat lovitură de pedeapsă. A executat Paul Anton şi a deschis scorul.

În minutul 72 Salomao a scăpat pe partea stângă, a şutat la poartă, dar Greab s-a opus. Nemec a trimis din nou spre poartă, Popovici a trecut pe sub minge iar Hanca a înscris cu un procedeu inspirat din karate. Peste alte trei minute, acelaşi Hanca a înscris pentru 3-0 din mijlocul careului după o pasă foarte bună de la Filipe Nascimento.

La ultima fază a meciului, Gaz Metan a reuşit să înscrie primul gol din actuala ediţie de campionat. Sergiu Popovici a combinat foarte bine pe partea stângă a terenului, a pătruns în careul de 16 metri, a driblat un apărător advers şi l-a învins pe Brănescu.