Încă o înfrângere | Gaz Metan a pierdut în deplasare cu Craiova

141

Gaz Metan a fost învinsă de CS U Craiova cu scorul de 2-0.

Alb-negri au făcut un meci slab şi au primit două goluri în repriza secundă. Brazilianul Gustavo şi Andrei Burlacu au înscris pentru olteni. Gaz Metan rămâne cu doar patru puncte după primele opt etape de campionat.

Craiova a ratat prima ocazie a partidei în minutul 15. Răzvan Pleşca a reuşit să apere şutul lui Bancu. Cu trei minute înainte de pauză, Darius Olaru a scăpat singur spre poartă, însă talonat de Ferreira a reluat slab spre poartă. Repriza s-a încheiat astfel cu scor alb. Gazdele au deschis scorul în minutul 56. Gustavo a reluat în poartă centrarea lui Alexandru Băluţă de pe partea stângă. În următoarele zece minute, Răzvan Pleşca a apărat şutul lui Dimitrov dar şi pe cel al lui Gustavo din poziţie de unu la unu cu acesta. Craiova a făcut 2-0 în minutul 86, atunci când Andrei Burlacu a trimis în poartă mingea centrată de Dimitrov.