Eşec în primul amical din Serbia pentru Gaz Metan

213

Alb-negri au pierdut primul amical disputat în staţiunea Zlatibor.

Formaţia lui Cristian Pustai a fost învinsă cu scorul de 2-0 de către echipa Sindicatului fotbaliştilor profesionişti din Serbia. Alb-negri au avut şansa de a deschide scorul în minutul 9, însă Alexandru Curtean a ratat o lovitură de pedeapsă. În minutul 18, Alexandru Greab a provocat o lovitură de pedeapsă, iar formaţia sârbă a marcat. Golul de 2-0 a fost marcat la cincisprezece minute de la reluarea jocului în actul secund.

Tehnicianul Cristian Pustai a folosit în prima repriză o formulă de echipă cu Alexandru Greab, Sorin Buşu, Jasmin Trtovac, Akaki Khubutia, Romeo Roberto, Ovidiu Bic, Cristian Danci, Alexandru Curtean, Darius Olaru, Alexandru Buziuc şi Sergiu Popovici. În actul secund a fost rulat tot lotul de jucători.