Punct salvat la ultima fază | FC Voluntari – Gaz Metan 2-2

219

Gaz Metan a remizat, scor 2-2, în deplasarea de la Voluntari.

Formaţia lui Cristian Pustai a fost condusă în două rânduri, însă a revenit de fiecare dată, mai întâi prin Alexandru Buziuc, iar apoi prin Iulian Cristea, care a marcat cu o lovitură de cap la ultima fază a meciului.

Ilfovenii au reuşit să deschidă scorul în minutul 28 al partidei. Mihai Voduţ a fost deschis excelent şi a marcat cu un şut în diagonală din colţul careului de 16 metri. În minutul 41, Alexandru Buziuc a reuşit să aducă egalarea profitând de o ieşire hazardată a lui Gavrilaş.

Atacantul alb-negrilor a avut şansa să facă dubla imediat după pauză, însă a trimis peste din doar câţiva metri după ce a fost găsit excelent de Buzean. Voluntariul a trecut din nou în avantaj în minutul 86, atunci când Laurenţiu Marinescu a macat cu un şut de la 12 metri. În al treilea minut de prelungiri, Iulian Cristea a stabilit scorul final, 2-2, cu o lovitură de cap.