Gaz Metan merge ceas | Llullaku şi Eric au răpus Mureşul

543

Gaz Metan a învins ASA Târgu-Mureş în deplasare cu scorul de 3-1.

Alb-negri au reuşit să deschidă scorul repede la Târgu-Mureş. În minutul 7, Eric de Oliveira l-a deschis excelent în careu pe Azdren Llullaku care a scăpat din corp de un adversar şi a înscris. În minutul 31, Alexandru Munteanu a reuşit o acţiune excelenţă pe partea dreaptă, a centrat în careu pentru Eric care prelungit la acelaşi Llullaku care a pivotat şi şutat sub bară pentru 2-0.

Formaţia gazdă a redus din handicap cu două minute înainte de pauză, atunci când Gabi Mureşan l-a găsit excelent pe Vlad Morar, iar acesta a înscris din câţiva metri. În repriza a doua, gaziştii au refăcut diferenţa de două goluri pe tabela de marcaj. În minutul 65, Cristian Danci a recuperat o minge la marginea careului, a centrat perfect pentru Eric care a şutat fără speranţă pentru Mingote.