Primul eșec acasă | Gaz Metan a fost învinsă de Pandurii cu 3-1

223

Gaz Metan a înregistrat primul eșec pe teren propriu.

Formația lui Cristian Pustai a fost învinsă de Pandurii Târgu-Jiu cu scorul de 3-1 după ce a reușit să deschidă scorul în prima repriză. Gaziștii au făcut un meci slab, cu multe gafe în apărare și nu au reușit să profite de faptul că au avut un om în plus în ultimul sfert de oră.

În minutul 20, Eric de Oliveira a executat o lovitură liberă, un apărător al gorjenilor a respins mingea cu mâna, iar centralul a indicat punctul cu var. Azdren Llullaku a executat și a deschis scorul. În minutul 34, Țucudean a egalat cu un șuteu din careu după un atac rapid al Pandurilor. Același jucător și-a adus apoi echipa în avantaj înainte de pauză după o gafă mare în defensiva alb-negrilor.

După pauză gorjenii au ratat mai multe ocazii clare, pentru ca în minutul 77 să rămână în zece oameni după eliminarea lui Andrei Pițian, care a văzut roșu direct pentru o intrare dură.  Chiar și așa tot Pandurii au mai înscris o dată în prelungiri prin Mrzljak.