Primul eşec | Gaz Metan a cedat în deplasarea de la Iaşi

287

Gaz Metan a pierdut partida cu CSMS Iaşi cu scorul de 3-1.

Prima deplasare din acest sezon a adus şi primul eşec pentru formaţia lui Cristian Pustai. După o primă repriză încheiată la egalitate, scor 1-1, alb-negri au primit două goluri în ultimele zece minute şi revin fără niciun punct din Moldova.

Gazdele au început bine meciul şi au deschis scorul încă din minutul 5 după o fază fixă. Ţigănaşu a marcat din careu după un corner executat de pe partea dreaptă. Gaziştii au egalat tot după o lovitură de la colţul terenului prin Mircea Axente care a înscris din centrul careului.

Repriza a doua a fost una echilibrată, iar ieşenii au reşit să îşi apropie victoria în final. În minutul 81, Bole a şutat sub bară din marginea careului pentru 2-1, pentru ca Andrei Cristea să stabilească scorul final în minutul 90 din lovitură liberă.