Gaz Metan a pierdut iar după o repriză secundă slabă | VEZI amănunte

122

Gaz Metan a pierdut iar după o repriză secundă slabă.

Alb-negri au fost învinşi de Phoenix Galaţi cu scorul de 85-79, asta cu toate că la pauză mare aveau un avantaj de 13 puncte.

Gruparea de pe Târnava Mare a început bine partida disputată sâmbătă în Sala Sporturilor şi a câştigat primul sfert cu 22-12. Până la pauza mare ecartul s-a mărit la treisprezece puncte. Au urmat zece minute slabe pentru jucătorii pregătiţi de Mihai Popa şi Dan Popa, în care gălăţenii au recuperat diferenţa, astfel că la intrarea în decisiv scorul a fost egal.

Echilibrul s-a rupt apoi în debutul sfertului al patrulea, atunci când oaspeţii au marcat 12 puncte fără să primească vreunul. Gaz Metan a forţat revenirea însă nu a mai avut forţa de a face acest lucru şi a bifat al 24-lea eşec în actuala ediţie de campionat.