Gaz doar pentru o repriză | Înfrângere şi la Sibiu

159

Gaz Metan a pierdut partida cu CSU Atlassib Sibiu cu scorul de 65-78.

Gazdele au început mai bine partida şi au reuşit să câştige primul sfert cu 30-22. A urmat zece minute în care alb-negri au făcut legea în Sala Transilvania, au recuperat diferenţa şi au intrat cu cinci puncte avantaj la cabine.

Scenariul devenit clasic la Gaz Metan s-a repetat în sfertul al treilea şi a continuat în decisiv. Gaziştii nu au mai găsit drumul spre coşul advers, astfel că într-o repriză întreagă au marcat doar 20 puncte, asta în condiţiile în care în primul sfert reuşiseră 22, iar în sfertul al doilea 23 de puncte. Sibienii au câştigat în cele din urmă fără probleme, iar salvarea de la retrogradare devine de la o etapă la alta un vis tot mai îndepărtat. Vom reveni cu imagini şi declaraţii de la partida desfăşurată la Sibiu.