Gaz Metan pierde cu BC Mureş după un sfert 3 catastrofal | VEZI amănunte

170

Gaz Metan a început şi returul de campionat cu stângul.

Alb-negri au fost învinşi de Baschet Club Târgu-Mureş cu scorul de 90-81, într-o partidă în care diferenţa s-a făcut în sfertul al treilea câştigat de oaspeţi la o diferenţă de 19 puncte.

Gaziştii au început bine partida din Sala Sporturilor şi au condus cu 22-17 după zece minute de joc. Până la pauza mare, ecartul a crescut la nouă puncte şi nimic nu prevestea ceea ce va urma. În sfertul al treilea a urmat o nouă cădere inexplicabilă a alb-negrilor care au încasat 31 puncte şi au înscris doar 12. În aceste condiţii, mureşenii au întors soarta jocului, iar actul decisiv nu a mai dus revenirea pentru gazde care au cedat în cele din urmă şi au ajuns la unsprezece eşecuri în doisprezece etape de campionat.