Gaz Metan a învins Metalul Reşita cu 3-0 | VIDEO REZUMAT

697

Gaz Metan a învins Metalul Reşiţa cu scorul de 3-0 la capătul unui joc foarte spectaculos.

Jucătorii lui Eugen Trică au avut şansa de a marca în minutul 7 atunci când au beneficiat de o lovitură de pedeapsă, însă Alexandru Greab a apărat şutul căpitanului Marius Feher. Azdren Llullaku a trimis cu capul în transversală în minutul 25, iar foarfeca lui Alexandru Buziuc din minutul 26 a fost respinsă în corner.

Golul a venit în minutul 32, Ciprian Petre a centrat de pe partea stângă, iar Florin Aniţoiu şi-a trimis mingea în propria poartă. În minutul 63, Sergiu Muth a centrat în careu, iar Iulian Cristea a majorat avantajul Gazului cu o lovitură de cap. Golul de 3-0 a venit în minutul 84 după un contraatac şcoală al alb-negrilor pornit de la Ciprian Petre. A înscris nou-intratul Darius Olaru şi a stabilit scorul final al întâlnirii.