Gaz Metan, doar remiză cu Avântul Reghin din Liga a treia | VEZI amănunte

212

Gaz Metan a obţinut doar un rezultat de egalitate, scor 1-1, în deplasarea de la Reghin.

Golul medieşenilor a fost marcat de atacantul Alexandru Buziuc în debutul reprizei secunde. Sâmbătă alb-negri vor disputa o nouă partidă de verificare tot în deplasare la Iernut.

Tehnicianul Ion Balaur a început partida de la Reghin în formula Botoşer în poartă, Buzean, Abrudan, Muth şi Trif pe linia de fund, Elton, Stacu, Romeo Roberto şi Bic la mijloc, iar în atac Figliomeni şi Lllullaku. Alb-negri s-au întrecut în ocazii, iar cei care au marcat au fost gazdele în finalul primei reprize. Gaz Metan a egalat imediat după pauză prin reuşita atacantului Alexandru Buziuc.

Sâmbătă, gruparea de pe Târnava Mare va disputa un nou joc de verificare la Iernut, echipă din liga a treia pe care a învins-o la Mediaş cu scorul de 1-0.