Gaz Metan a obţinut doar o remiză cu Industria Galda | VEZI amănunte

112

Gaz Metan nu a obţinut decât un rezultat de egalitate în cel de-al treilea joc de pregătire din pauza competiţională.

Alb-negri au remizat, scor 2-2 cu echipa de liga a treia Industria Galda, după ce la pauza mare au fost conduşi cu 2-0.

Alb negri au început partida cu Industria Galda în formula Greab, Creţu, Vişa, Muth, Buzean, Stancu, Elton, Istrate, Florian, Bic şi Llullaku. Lipsa de concentrare a făcut ca la pauza mare formaţia gazdă care evoluează în liga a treia să conducă cu scorul de 2-0.

După pauză, tehnicianul Ion Balaur a schimbat formula de echipă, iar gaziştii au reuşit să marcheze de două ori mai întâi prin Ioan Şuşu, iar apoi prin Cosimo Figliomeni. Gaz Metan are două victorii şi un rezultat de egalitate în cele trei partide disputate până în prezent, toate cu adversari din liga a treia.