Acasă Nova TV

Gaz Metan – CS Universitatea Craiova 1-0 la pauză

8

GAZ FOTBALGaz Metan a obţinut un nou rezultat pozitiv în debutul de campionat.

Formaţia lui Cristi Dulca a învins la limită, 1-0, CS Universitatea Craiova prin golul marcat în prima repriză de italianul Cosimo Figliomeni.

Alb-negri au început în forţă partida cu Universitatea Craiova iar în minutul doi au avut şansa de a deschide scorul prin Aymen Tahar, mingea trimisă de acesta cu capul fiind respinsă de pe linia porţii. Golul a venit în minutul 34. Italianul Cosimo Figliomeni a preluat o minge la marginea careului de 16 metri şi a şutat în vinclul porţii lui Straton.  Craiovenii au încercat să revină în repriza a doua, fără să fie însă cu adevărat periculoşi la poarta lui Răzvan Pleşca. De partea cealaltă, în prelungirile partidei Dan Roman a scăpat singur spre poarta adversă însă Straton a reuşit să evite golul cu numărul doi.